Czy basen dmuchany to torby wybór do ogrodu?

Wiosenno- letni okres to niesamowity czas. Wszystko wokół nas zaczyna rozkwitać i budzić się do życia. Kiedy na horyzoncie pojawiają się cieplejsze dnia warto zaopatrzyć się w basen, który pozwoli nam uchronić się przed upałami. Jaki jednak wybrać? Czy basen rozporowy, czy może basen dmuchany? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Basen rozporowy do ogrodu

W ostatnich latach cieszy się coraz większą sławą ze względu na łatwość rozkładania i szybkiego składania. Dostępne rozmaite rozmiary, kształty i kolory czynią z niego produkt uniwersalny. Wybierając taki basen ważne jest zastanowienie się ile osób będzie z niego korzystało. Czasem może zdarzyć się tak, że mamy bardzo liczną rodzinę, która chętnie będzie zażywała kąpieli podczas letnich upałów. Wtedy wówczas warto wybrać te baseny, które cechuje duża pojemność wody, a także duża średnica. Odpowiednia szerokość basenu ma fundamentalny wpływ na jego użytkowanie, a także poczucie komfortu towarzyszy zabawy.

Basen dmuchany do ogrodu BESTWAY. Źródło: dajar.pl

Basen dmuchany do ogrodu

Basen dmuchany z natury różni się praktycznie wszystkim od tych rozporowych. Z pewnością wymaga nieco więcej czasu, aby był gotowy do użytku. Pompowane ścianki basenu dają poczucie bezpieczeństwa dla najmłodszych. Podczas wodnych zabaw można dość łatwo nabawić się urazu, bądź kontuzji. Dzięki miękkim ściankom nawet przy uderzeniu można mieć pewność, że nie stanie się żadna większa krzywda. Dmuchany basen to z pewnością dobry wybór dla rodzin wielodzietnych, w które troszczą się o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.

Ten rodzaj basenów to także możliwość spokojniejszego ustawiania i szukania odpowiedniego miejsca. Mimo ogromnych rozmiarów jest łatwiejszy do przenoszenia, a pompowane ścianki działają jako wyznacznik szczelności. Kiedy przebije nam się basen rozporowy, woda ucieka bezpośrednio na zewnątrz. W przypadku basenu dmuchanego woda zostaje zatrzymana przed podwójną gumę, która tworzy ścianki. To ważne, ponieważ dzięki świadomości, że gdzieś w materiale pojawiła się nieszczelność możemy z łatwością uniknąć zalania całego ogrodu wodą basenową.

Wodna zabawa!

Po wyborze idealnego basenu do naszego ogrodu pozostaje nam jedynie radosne pluskanie się w wodzie. Takie zajęcie w letnie dni nie tylko zbliża rodzinę, ale także pozwala na swobodną integrację naszych dzieci z pozostałymi rówieśnikami. Pozwólmy dzieciom na swobodną zabawę, a także dorosłym na okrycie w sobie młodzieńczych cech. Woda to świetny sposób na odprężenie po całym dniu i przekonanie samych siebie, że stać nas na pełen relaks.