Jak wybrać specjalistę od powiększania piersi?

Poddanie się operacji, jaką jest powiększanie piersi, cieszy się coraz większą popularnością. Z roku na rok przybywa kobiet w gabinetach chirurgów plastycznych, przychodzących na konsultacje. Często chcą one znać wiele szczegółów na temat przebiegu operacji i możliwych komplikacji. Dobrze jest, jeśli z pełną świadomością podchodzą one do tego zabiegu.

Niektórym Paniom bardzo zależy na tym, aby wybrać specjalistę cieszącego się najlepszymi opiniami i uznaniem. Jest to jak najbardziej naturalne, że decydując się na inwazyjną operację, będącą ingerencją w wygląd naszego ciała, zależy nam na usłudze najwyższej jakości, nawet jeśli wiąże się ona z wysokim kosztem.

Nowoczesne metody powiększania piersi

Najnowsze sposoby powiększenia piersi to:

  • Kwas hialuronowy,
  • Wykorzystanie tkanki tłuszczowej z ciała pacjentki,
  • Zabieg z użyciem żelu z solą fizjologiczną.

Kwas hialuronowy to związek naturalnie występujący w organizmie ludzkim. Ma swoje zastosowanie jako materiał wypełniający i skutecznie ujędrniający. Sprawdza się więc do powiększania piersi. Zmiana zarysu biustu polega na wstrzyknięciu substancji między gruczoł piersiowy, a ścianę klatki piersiowej.

Lipomodeling czy inaczej mówiąc lipolifting polega na wypełnieniu piersi tkanką tłuszczową pacjentki. Największą zaletą tej metody jest fakt, że materiał wypełniający pochodzi z ciała pacjentki, co wyklucza wszelkie reakcje alergiczne. Tkanka tłuszczowa jest najczęściej pobierana z tych części ciała, w których jest sporo tłuszczu. Mogą to być uda czy pośladki bądź brzuch.

Użycie soli fizjologicznej to bardzo nowoczesna technika modelowania piersi i innych części ciała. Sól fizjologiczna (98%) w tym przypadku jest komponowana z poliamidem (2%). To dwa składniki, które nadają objętości. Istnieje również możliwość poprawiania defektów, które powstały wskutek wcześniejszych operacji lub amputacji piersi.

Wybór dobrego specjalisty

Wybór metody, która będzie najlepsza dla nas, powinien być podjęty wspólnie z lekarzem. Z pewnością podpowie on, co będzie najrozsądniejsze i optymalne w naszym przypadku. Powiększanie biustu może nie wydawać się bardzo skomplikowaną operacją, jednak wymaga wybrania specjalisty, który ma duże doświadczenie oraz kieruje się dobrem pacjentki, a nie tylko własnym interesem. Warto pamiętać, że pierwsze dni po operacji mogą wiązać się z bólem i dyskomfortem, a na oczekiwany efekt musimy poczekać około dwóch — trzech miesięcy. Wiele kobiet mówi jednak, że poniesione wyrzeczenia są warte rezultatu.