Kiedy dziewczyna staje się kobietą, czyli jak wybrać pierwszą torebkę

Wydarzeniem przełomowym w życiu każdej kobiety jest przejście w dorosłość, nie tylko biologiczne, lecz także symboliczne. Można powiedzieć, że takim momentem jest zmiana pewnej części ich garderoby.

W życiu każdej nastolatki przychodzi czas, w którym porzuca plecak na rzecz torebki. Wtedy należy dokładnie zastanowić się nad tym, jaką torbę wybrać. Chyba wszystkim nam od razu przychodzi na myśl klasyczna, zawsze sprawdzona i uniwersalna torebka na ramię. Wielu kobietom pewnie zakręci się łza w oku, kiedy przypomną sobie swoje pierwsze w życiu torebki. Nie ma w tym nic dziwnego, bo to bardzo ważna chwila w życiu młodej kobiety, nie tylko ze względu na modę czy kształtowanie własnego stylu, ale przede wszystkim ze względu na zmiany psychiczne, jakie wtedy zachodzą w jej głowie. Można powiedzieć, że pierwsza torebka to początek dojrzewania i odpowiedzialności za to, czym się dysponuje. Warto wybrać ją z głową!

Użyteczność

Pamiętaj, aby w swoim wyborze kierować się kryterium użyteczności. To ważne, żebyś mogła w torebce zmieścić wszystkie potrzebne Ci rzeczy codziennego użytku – czy to telefon, pomadkę, ulubioną książkę czy szczotkę do włosów. Nie wypada przecież nosić portfela w kieszeni spodni.

Aktualne trendy

Bardzo możliwe, że swoją pierwszą torebkę będziesz długo pamiętała. Byłoby miło, gdyby okazały się to przyjemne wspomnienia, nieposzlakowane uczuciem zawstydzenia. Zanim więc kupisz – zrób research! Internet stoi dla Ciebie otworem z całym swoim dobrodziejstwem i pomocą ludzi, którzy znają się na rzeczy.

Jakość wykonania

Torebki będziesz używała niemalże codziennie, przez co narażona będzie ona na przetarcia, zadrapania, prucie, najróżniejsze uszkodzenia mechaniczne – np. zamka. Lepiej na początku zainwestować w torbę lepszej jakości, wykonaną profesjonalnie i z wysokiej klasy materiałów, niż potem żałować złego wyboru.

Wygoda

Istotne jest również, żeby torebka, którą będziesz nosić, nie uwierała Cię i nie krępowała Twoich ruchów. Wybierz taką, która nie posiada na pasku zbyt wielu udziwnień i która wygodnie dopasuje się do Twojego ramienia.

Pamiętaj – noś swój zakup dumnie. Właśnie powoli dołączasz do światowej społeczności kobiet.