Kiepska pogoda w Poznaniu? Nic straconego!

Kalosze i parasol stojące na ziemi podczas deszczu

Chyba każdy z nas liczy na wspaniałą, słoneczną pogodę podczas pobytu na upragnionych wczasach. Co jednak, jeśli wbrew naszym nadziejom i oczekiwaniom, panująca aura pozostaje wiele do życzenia? Jeśli znalazłeś się w takiej sytuacji, a nie chcesz bezczynnie marnować wakacji – zerknij na nasze dzisiejsze propozycje.

Historycznie

Poznań jest ośrodkiem kultury, które słynie ze swojej bogatej historii. Z tego powodu, w mieście nie może oczywiście zabraknąć przeróżnego typu muzeów czy wystaw, które przybliżają zwiedzającym bliższą lub dalszą przyszłość.

Sala w galerii sztuki z zawieszonymi na ścianie dziełami, którym przygląda się mężczyzna

Poznańskie muzea charakteryzują się sporym zróżnicowaniem pod względem eksponatów, wielkości, czy czasu zwiedzania. Najwięcej obiektów muzealnych znajdziemy na Starym Rynku, i to właśnie tam sugerujemy wybrać się przy kiepskiej pogodzie – jeśli jesteś miłośnikiem tego typu atrakcji. Do najciekawszych muzeów w tej okolicy należą:

  • Muzeum Narodowe,
  • Muzeum Instrumentów Muzycznych,
  • Muzeum Archeologiczne,
  • Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza,
  • Rogalowe Muzeum,
  • Wielkopolskie Muzeum Wojskowe.

Jest ich oczywiście znacznie więcej, dlatego podczas pobytu na Starym Rynku warto się rozglądać.

Naukowo

Poznań nie zapomniał również o fanach nauki – na terenie miasta funkcjonują dwa centra, które w pełni usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających: Experymentatorium oraz Laboratorium Wyobraźni. Podczas zwiedzania obu obiektów zniknąć można na naprawdę długie godziny. Dzięki wspaniałym i przemyślanym ekspozycjom poznać można wszelkie tajemnice nauki: fizyki, chemii, biologii, a także przeprowadzić własne eksperymenty czy zagrać w wieloosobowe gry interaktywne.

Mikroskop z ustawionym preparatem, gotowy do oglądania

Kulturalnie

Będąc w Poznaniu, warto także zajrzeć do miejsc związanych z kulturą. Obok kilkunastu kin i teatrów, turyści mają do dyspozycji m.in. interdyscyplinarne centrum kultury Zamek, (warto zwracać uwagę na aktualne wystawy i wernisaże), liczne galerie sztuki (np. Salvadora Dali) czy inne ciekawe miejsca, jak np. dom Strachu.

Podsumowanie

Poznań pełen jest ciekawych miejsc, które mogą być doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu w trakcie deszczowych dni. Jeśli mimo to nie chcesz ruszać się z miejsca, to pomyśl chociaż nad noclegiem, w którym przebywanie będzie przyjemnością. Dobrym pomysłem będzie wybór wysokiej jakości, a jednocześnie taniego apartamentu (np. http://apartamenty.poznan.pl).