Kupowanie odzieży w sieci

Ubrania to towar, który doskonale sprzedaje się w internecie. Jeszcze kilka lat temu, większość z nas uważała kupowanie odzieży w sieci za objaw głupoty, bo „jak to tak, bez przymierzania?”. Jak się jednak okazuje, można i bez przymierzania. Świadczy o tym rosnąca ilość sprzedanych ciuchów, również w branży dziecięcej. Te idą szczególnie dobrze, gdyż odzież dla dzieci zazwyczaj jest o wiele tańsza w internecie.

Część z kupujących stale obawia się oszustwa w sieci. W obecnych realiach, niemal nie dochodzi do takich wydarzeń. Jeżeli już, to bardzo rzadko. Takie incydenty bardzo szybko są nagłaśniane i oszust nie ma szans na wpuszczenie w maliny kolejnych klientów. Dlatego nie musimy bać się kupowania odzieży w sieci.

A jak to wygląda w przypadku odzieży używanej, kupowanej za pośrednictwem portali aukcyjnych? Tutaj – gdzie szczególnie chętnie kupujemy marynarki męskie – raczej trudno trafić na oszusta. Wystarczy zapoznać się z komentarzami na temat danego sprzedającego, by wiedzieć, czy można mu zaufać. A co jeżeli ma zero komentarzy? Zamawiamy za pobraniem i płacimy przy odbiorze. Proste? Proste!

Kupując w sklepach, pamiętajmy o ustawowym prawie, które daje nam aż 10 dni na odstąpienie od umowy zakupu. Oznacza to, że bez podawania przyczyny i ponoszenia dodatkowych opłat, możemy zwrócić towar do sklepu. Warunek jest jeden – towar nie może nosić śladów użytkowania!