Wybieranie kolczyków dla dzieci

Kontrowersyjną kwestią jest to, czy dzieci powinny nosić kolczyki. W tym aspekcie istnieją zarówno rodzice, którym kompletnie to nie przeszkadza, jak i tacy wyrażający dezaprobatę. Naturalnie jest to w głównej mierze decyzja, którą każdy rodzic powinien podjąć osobiście, natomiast warto wiedzieć o jej potencjalnych skutkach.

Jakie kolczyki wybrać?

Niezależnie, czy mowa o dzieciach, czy osobach dorosłych zakłada się, że pierwsze kolczyki powinny być stworzone na bazie złota. Jest to spowodowane tym, że umożliwia ono przyśpieszone gojenie się ucha. Trzeba mieć to na uwadze zwłaszcza w przypadku dzieci, gdyż mogą one mieć alergię na dany materiał jubilerski. Zazwyczaj w przypadku zakładów kosmetycznych ich oferta zawiera usługę przekłuwania uszu. Wówczas istnieje możliwość, aby założyć dzieciom biżuterię leczniczą. Są to delikatne kolczyki, zaprojektowane ze stali chirurgicznej, która jest odporna na występowanie korozji.

Zazwyczaj w skład takich kolczyków wchodzi chrom oraz nikiel. Jednakże oba te materiały uważane są za składniki alergizujące. Dlatego, jeśli mamy zamiar kupić dziecku kolczyki, trzeba kilka razy się upewnić jaki surowiec został wykorzystany w ich produkcji. Ważną informacją jest to, że niezależnie od renomy danej firmy jubilerskiej, żadna z nich nie korzysta z metali czystych, lecz stopów. Stąd też wszystkie rodzaje dziecięcych kolczyków wejdą w kontakt z potencjalną raną na uchu. Zatem zapewnienie bezpieczeństwa maluchowi powinno być priorytetowe.

Ewentualne trudności

Wybór tych właściwych kolczyków powinien być motywowany możliwie jak najwyższą jakością. Należy mieć na uwadze jedną kwestię: mimo że zabieg przekłuwania ucha wykonywany przy użyciu profesjonalnych metod charakteryzuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa, wciąż mowa jest o ranie otwartej. Dlatego kluczowa jest pamięć o odpowiedniej pielęgnacji ucha. Najczęściej stosuje się po prostu wodę utlenioną, chroniącą dziecko przed bakteriami. Popularną metodą są również rumiankowe okłady, eliminujące nie tylko bakterie, ale też stan zapalny.

Istnieje również pogląd praktykowany przez część kosmetyczek traktujący o tym, że uszy nie powinny być czyszczone po zabiegu przekłuwania. Argumentem jest fakt, że nienaruszane ucho ma możliwość szybkiego zagojenia się.

Podsumowanie

Jak widać, noszenie kolczyków przez dzieci w żadnym razie nie jest takie groźne, jak mogło się początkowo wydawać. Trzeba jednak odpowiedzialnie podejść do tej kwestii, aby zarówno dziecko, jak i rodzice nie żałowali podjętej decyzji z powodu przykrych powikłań zdrowotnych.

 

Bogaty asortyment kolczyków w atrakcyjnych cenach znajdziemy na https://ergold.pl/13-kolczyki